„Muzyka kujawska zaklęta w drewnie” - galeria rzeźb w Łojewie

Z roku na rok kolekcja rzeźb, powstałych podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Rzeźbieniu w Drewnie, powiększa o kolejne monumentowe figury, tworząc niezwykłą galerię przy siedzibie Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie. W 2017 roku do zacnego grona dołączyły postacie ze świata muzyki kujawskiej (zgodnie z tematem III edycji „Muzyka kujawska zaklęta w drewnie”). Część figur wyeksponowano w budynku, w siedzibie Centrum Integracji Społecznej (parter) i Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich ( 1 piętro). Zapraszamy do Łojewa, by obejrzeć wspaniałe arcydzieła mistrzów z Polski i spoza granic naszego kraju. Zachęcamy także do odwiedzenia sal muzealnych: Izby Kujawskiej, Sali Stanisława Przybyszewskiego i Sali Askaukalis!
GALERIA

GALERIA RZEŹB W ŁOJEWIE

„Wieś Kujawska” i „Ginące zawody” stała ekspozycja rzeźb w Łojewie.
Na terenie przy siedzibie Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie (Łojewo 21) zakończono prace montażu pięknych rzeźb, które powstały w lipcu br. podczas II Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Rzeźbieniu w Drewnie. Te przepiękne rzeźby wspaniale wpisują się w „dziedzictwo” Kujaw Zachodnich. Część z nich wyeksponowano także w budynku, w siedzibie Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich. Serdecznie zapraszamy do Łojewa, w godz. 7.30 – 15.30, aby te piękne figury drewniane obejrzeć. Przypominamy, że na kanale You Tube Gminy Inowrocław dostępna jest relacja filmowa z zawodów. Zapraszamy serdecznie!
GALERIA

„Wieś Kujawska” - stała ekspozycja rzeźb w Łojewie

Na terenie przy siedzibie Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie (Łojewo 21) zakończono prace montażu pięknych rzeźb, które powstały w lipcu br. podczas I Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Rzeźbieniu w Drewnie. W zawodach wzięło udział piętnastu rzeźbiarzy z Polski i zagranicy (Niemiec, Białorusi i Ukrainy). Tematem mistrzostw była „Wieś Kujawska”. Te przepiękne rzeźby wspaniale wpisują się w „dziedzictwo” Kujaw Zachodnich. Część z nich wyeksponowano także w budynku, w siedzibie Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich. Serdecznie zapraszamy do Łojewa, w godz. 7.30 – 15.30, aby te piękne figury drewniane obejrzeć. Przypominamy, że na kanale You Tube Gminy Inowrocław dostępna jest relacja filmowa z zawodów. Kolejna edycja Mistrzostw już w lipcu 2016 roku. Kontynuujemy piękną tradycję, bo przecież rzeźba to najstarsza dziedzina sztuki ludowej, sięgająca średniowiecza i choć zmieniły się techniki rzeźbienia i narzędzia to dzieła są równie pięknie i cieszą oko niezmiennie od kilkunastu już stuleci. Zapraszamy serdecznie!
GALERIA